Form Şirketler Grubu

Genel Müdürlük: Maslak, İstanbul, Türkiye

Kurucumuzun Mesajı

Kurucumuzun Mesajı

Kurucumuzun Mesajı

Değerli Dostlarımız,

Bundan tam 58 yıl önce 20 m2’lik mütevazı bir proje bürosunda başlayan iklimlendirme sektöründeki maceramız bugün dünya ölçek ve standartlarında bir büyüklüğe ulaştı. 

O günlerin şartlarında projecilikle başladığımız çalışmalarımıza taahhüt işleri, temsilcilik ve imalat faaliyetleriyle devam ettik. Emsal şirketlerin karşılaştığı tüm problemler, iniş - çıkışlar, üzüntü ve coşkuların tamamını biz de bu hayli zorlu ama hayli keyifli serüvende tecrübe ettik. Her yıl geri dönüp baktığımızda firmalarımızın biraz daha geliştiğini, ölçeklerimizin biraz daha büyüdüğünü gördük. Her defasında karşılaştığımız manzara bizleri hem sevindirip umutlandırırken hem de üstlendiğimiz sorumluluğun giderek büyümesi çalışma şevkimizi ve cesaretimizi artırdı. Her yeni hedef, daha çok sorumluluk daha çok çalışmak demekti. İkisinden de kaçmadık, her zaman gerekenleri sonuna kadar yapmaya inandık. 

Form Grup olarak, bugün bulunduğumuz noktaya sektör ve ülkemizin zaman zaman içinden geçtiği ekonomik türbülanslara dimdik göğüs gerebilmemiz, imkânsızlıklar karşısında etik değerlerimize tutunarak yılmadan çalışmaya devam etmemiz, her zorluk karşısında yeni yollar, yeni stratejiler geliştirebilmemiz sayesinde geldik. Bugün yarım asrı devirmiş bir markaysak bunu, her yıl biraz daha büyüyerek geleceğe emin adımlarla ilerlerken yenilikçilikten ve öz ilkelerimizden ödün vermemeye borçluyuz. 

Sektörde imalat, temsilcilik, satış ve servis faaliyetlerinde, şirketlerimiz üst düzey kuruluşlar içinde yer alıyor. Tüm şirketlerimizin başarısında öncül olarak teknik ve düzenli bir şekilde çok çalışma esası geliyor. Dünyadaki gelişmeleri yakından takip edip gelecek vizyonumuza odaklanırken her zaman çalışanlarımızı da koruyup kollamayı ihmal etmedik. Başarılı bir şekilde bugünlere gelmemizde, kurumsal organizasyonların başarısına, dayanıklılığına ve profesyonelliğine olan inancımız nedeniyle, kurumsal bir organizasyon yapısını hızlıca benimsememiz ve şirketimizin a’dan z’ye tüm aşamalarına adapte etmemizin payı yadsınamaz. 

58 yıl önce sadece iki kişi olarak çıktığımız bu yola, bugün beraber ürettiğimiz, çalıştığımız, alın teri döktüğümüz yüzlerce personelimiz, meslektaşımız ve iş arkadaşlarımızın katkılarıyla devam ediyoruz. 

“Kurumlar için en önemli sermaye zeka, dikkat ve iffettir, teknik ve metodik çalışmasını bilmektir. Bu inançla işe sarılırsanız mutlaka başarırsınız” diyen değerli önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün vizyonu ve kararlılığıyla ilerlemeye kararlıyız. 

FORM Şirketler Grubu olarak, bugünlere gelmemizde emeği olan herkese gönülden teşekkür ediyoruz. Gelecek neslin değerli katkılarıyla daha aydınlık yarınlar için çalışmaya devam edecek ve her gün bir öncekinden daha iyi bir noktada olacağımızdan eminiz. 

 Saygılarımla, 

Bedi Korun 

Onursal Başkan