Form Şirketler Grubu

Genel Müdürlük: Maslak, İstanbul, Türkiye

Form Şirketler Grubu, Kadın Yöneticilerle Sektöre Liderlik Ediyor

Form Şirketler Grubu, Kadın Yöneticilerle Sektöre Liderlik Ediyor

Form Şirketler Grubu olarak, kadınların ve kız çocuklarının geleceğine yatırım yapmak öncelikli ilkelerimiz arasında yer alıyor.

Türkiye’de kadınların fen, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) alanındaki varlığı yüzde 37 ile Avrupa’nın yüzde 20 olan ortalamasının üstünde seyrediyor ancak bu oranlar iş hayatına henüz yansımıyor. Kadınlara yapılan yatırımın Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmak olduğuna inanarak kadınların eğitime ve özellikle STEM alanında istihdama katılımına özel bir önem atfediyor, kadın – erkek eşitliğine inanıyor ve kadınların çalışma hayatında aktif rol almalarını desteklemek için yoğun çalışmalar yürütüyoruz.

Form Şirketler Grubu, Kadın Yöneticilerle Sektöre Liderlik Ediyor

Bu çalışmalarımızın ilk meyvesi de 2021 yılında Inbusiness dergisinin yürüttüğü “İş’te Kadının Yükselişi” araştırmasında üst yönetim kademesinde kadın çalışan oranının en yüksek olduğu 100 şirket arasına girerek aldık.

Bu yaklaşımla yürüttüğümüz çalışmaların medyada kendine yer bulması ve çabamızın daha çok insana ulaşması bizi kadınlara yönetim kademelerinde daha çok alan açmak ve kadın istihdamına daha çok yatırım yapmak konusunda cesaretlendiriyor.

İlgili medya yansımasına buradan ulaşabilirsiniz.